    Item # SZEDGE25-MB • Mfr # SZEDGE25-MB
    Pro Value Edge Series 1" (25 mm) Center to Center Matte Black Edge Pull, - SZEDGE25-MB
    Description
    • Collection: Edge Pull Series
    • Material: Aluminum
    • Finish: Satin Nickel
    • Screws Included: Yes
    • Screw Size: 8-32 x 1"
    • Length or Diameter: 1-25/32"
    • Base Diameter: 3/4"
    • Projection: 1-21/32"
    • Width: 3/4"
    • Center to Center: 25.4 mm
    Center to Center
    1 in (25 mm)
    Color/Finish
    Matte Black
    Color Family
    Black
    Design Style
    Contemporary
    Length
    1-25/32 in (45 mm)
    Manufacturer Series
    Edge Series
    Material Type
    Aluminum
    Product Type
    Pull
    Projection
    1-21/32 in (42 mm)
    Width
    3/4 in (19 mm)
    Supplier Pack Size
    25
    Sold In
    1
    Center to Center
    1 in (25 mm)
    Color/Finish
    Matte Black
    Color Family
    Black
    Design Style
    Contemporary
    Length
    1-25/32 in (45 mm)
    Manufacturer Series
    Edge Series
    Material Type
    Aluminum
    Product Type
    Pull
    Projection
    1-21/32 in (42 mm)
    Width
    3/4 in (19 mm)
    Supplier Pack Size
    25
    Sold In
    1
    0Cart
    0Cart
    Pro Value Series