    Item # SZEDGE56-SCP • Mfr # SZEDGE56-SCP
    Pro Value Edge Series 2-3/16" (56 mm) Center to Center Satin Champagne Edge Pull, - SZEDGE56-SCP
    Description
    • Collection: Edge Pull Series
    • Material: Aluminum
    • Finish: Champagne
    • Screws Included: Yes
    • Screw Size: 8-32 x 1"
    • Length or Diameter: 3"
    • Base Diameter: 3/4"
    • Projection: 1-21/32"
    • Width: 3/4"
    • Center to Center: 56 mm
    Center to Center
    2-3/16 in (56 mm)
    Color/Finish
    Satin Champagne
    Color Family
    Gold Tone
    Design Style
    Contemporary
    Length
    3 in (76 mm)
    Manufacturer Series
    Edge Series
    Material Type
    Aluminum
    Product Type
    Pull
    Projection
    1-21/32 in (42 mm)
    Width
    3/4 in (19 mm)
    Supplier Pack Size
    25
    Sold In
    1
    Center to Center
    2-3/16 in (56 mm)
    Color/Finish
    Satin Champagne
    Color Family
    Gold Tone
    Design Style
    Contemporary
    Length
    3 in (76 mm)
    Manufacturer Series
    Edge Series
    Material Type
    Aluminum
    Product Type
    Pull
    Projection
    1-21/32 in (42 mm)
    Width
    3/4 in (19 mm)
    Supplier Pack Size
    25
    Sold In
    1
    Pro Value Series