    Item # SZSQ160-PC • Mfr # SZSQ160-PC
    Pro Value Modern Series 6-5/16" (160 mm) Center to Center Polished Chrome Pull, - SZSQ160-PC
    Description
    • Collection: Modern Square Pull Series
    • Material: Aluminum
    • Finish: Polished Chrome
    • Screws Included: Yes
    • Screw Size: 8-32 x 1"
    • Length or Diameter: 6-23/32"
    • Base Diameter: 7/16"
    • Projection: 1-3/16"
    • Width: 13/32"
    • Center to Center: 160 mm
    Center to Center
    6-5/16 in (160 mm)
    Color/Finish
    Polished Chrome
    Color Family
    Silver Tone
    Design Style
    Contemporary
    Length
    6-23/32 in (170.5 mm)
    Manufacturer Series
    Modern
    Material Type
    Aluminum
    Product Type
    Pull
    Projection
    1-3/16 in (30 mm)
    Shape
    Bar
    Width
    13/32 in (10 mm)
    Supplier Pack Size
    25
    Sold In
    1
    Center to Center
    6-5/16 in (160 mm)
    Color/Finish
    Polished Chrome
    Color Family
    Silver Tone
    Design Style
    Contemporary
    Length
    6-23/32 in (170.5 mm)
    Manufacturer Series
    Modern
    Material Type
    Aluminum
    Product Type
    Pull
    Projection
    1-3/16 in (30 mm)
    Shape
    Bar
    Width
    13/32 in (10 mm)
    Supplier Pack Size
    25
    Sold In
    1
    0Cart
    0Cart
    Pro Value Series